Uçuk Neden Olur


İnsanlarda hem görüntü olarak hemde sağlık açısından olumsuz durumlara neden olan uçuk bir çok insanın korkulu rüyası. Uçuk yaraları bazı insanlarda sürekli bazılarında uzun zamanda bir ortaya çıkabiliyor. Uçuk neden oluyor, uçuğa ne neden oluyor, uçuk nasıl ortaya çıkıyor, uçuğa neden olan faktörler, uçuk yaralarından kurtulmak gibi birçok sorunun çözümünü arayan uzmanlar sonunda uçuğa neden olan virüsü tespit etmeyi başardı.

Uzmanların yaptığı araştırmaya göre soğuk algınlığı, tansiyon, grip, hormonal değişimler (özellikle kadınlarda adet dönemlerinde çıkma olasılığı artar), diyabet, anemi, yetersiz beslenme, vitamin eksikliği, yoğun stres gibi hastalıkların meydana gelmesi herpes virüsünün vücudunuza girmesine neden oluyor dolayısıyla vücutta uçuk meydana geliyor.

Vücuttaki bu virüs belirtilen rahatsızlıklardan bir veya birkaçı meydana geldiğinde etkisini gösterebiliyor ve virüs denilen ülserleşmiş yaralara neden oluyor. Uçuğa neden olan virüsün bulunmasından sonra artık uçukla baş edebilecek daha etkili ilaçlar bulunabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir