www.turkiye.gov.tr Mobil imza kullanımı


www.Turkiye.gov.tr hizmetlerinden yararlanabilmek için kullanıcı girişi yapmak şart bu giriş yöntemlerinden bir taneside Mobil İmza ile giriş. Mobil imza Cep telefonu hattı ile kullanılmakta. 

Cep telefonu ve GSM SIM kart kullanılarak 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve ilgili yasal mevzuata uygun olarak ıslak imza niteliğinde güvenli bir biçimde elektronik imza işlemi yapılmasına imkân sağlayan uygulamadır.

Mobil elektronik imza GSM işletmecileri tarafından sunulan bir hizmettir. Mobil imza aboneliği üç aşamadan oluşur. Ön başvuru, Başvuru ve Aktivasyon. Bu hizmeti sunan Turkcell ya da Avea’ya başvurarak ayrıntılı bilgi alabilir ve başvuru yaparak bir mobil imza edinebilirsiniz.

E-devlet Kapısında mobil imza kullanımı için e-Devlet Kapısı’nca herhangi bir ücret talep edilmezken, GSM operatörleri tarafından bir ücretlendirme mevcuttur. Mobil İmza ücretlendirmesi hakkında Turkcell veya Avea’dan bilgi edinebilirsiniz.

Turkcell Mobil İmza Bilgi Sayfası
Avea Mobil İmza Bilgi Sayfası

Yukarıdaki bilgilerden yararlanarak kendinize mobil imza alıp edevlet işlemlerinden faydalanmak üzere www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir