Yabancıların Ülkemizdeki Emlaklara Talebi

yabancıların emlak talebi

Türkiye coğrafi konumu eşsiz doğal ve kültürel varlılarıyla dünyanın her yerinden insanların hayran kaldığı bir ülke. Ülkemize duyulan bu hayranlık neticesinde her geçen gün ülkemizde emlak sahibi olmak isteyen yabancıların sayısı artıyor. Kısa tatillerle yetinemeyip daha uzun süreli ülkemizde kalmak isteyenler, ülkemize yerleşip hayatlarının kalan bölümünü bizim topraklarımızda yaşamak isteyenlerin yanı sıra artan emlak fiyatlarıyla yatırımlarını değerlendirmek isteyen yabancılarda Emlaklara hücum ediyor. Emlak satın alan yabancı ülke vatandaşlarının başında Arap ülkeleri geliyor.

Son yıllarda çıkartılan kanunlarla yabancıların Türkiye`de emlak sahibi olması kolaylaştırıldı. Her geçen gün Türk inşaat sektörü dünya genelinde ve Türkiye `de büyük projelere imza atıyor. Büyük ve yenilikçi modern projeler üstün mimari kaliteli malzeme ve sağladığı olanaklarla konutlar yabancıların beğenisini kazanıyor. Günümüzde önemli konut projelerinde yerli yatırımcılar kadar yabancı yatırımcılar da alım yapıyorlar.

Özellikle tatil bölgeleriyle İstanbul yabancılar tarafından emlak talebinde en revaçta olan bölgelerimiz. Ülkemizde emlak sahibi olmaya hak kazanmış ülkelerin vatandaşları veya şirketleri doğrudan temin edebilir veya yaşadığı bölgedeki Türk Büyükelçilik ve Konsoloslukları’ndan bilgi edinebilirler.  Şimdilik yabancılar için özel ve ticari amaçlı emlak sahibi olmakta 25.000 metre kare sınırını aşmamak şartı bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir