Yağlanan Saçlara Çözümler


1Saçları çabuk yağlanan bay ve bayanlar bu durumdan çok muzdarip olmaktadır. Yağlı saç, bazı saçların özellikleri arasında gelmektedir. Cilt tipi yağlı olan insanlarda daha çok görünmekle birlikte, çok sık yıkanan veya çok sık yıkanmayan saçlarda da görülmekte. Yağlı saçlar, saçı sık yıkamaktan da oluşabilir, saçı sık yıkamamaktan da kaçınılmalıdır. Peki, yağlanmaması için çözüm aradınız mı? Sizin için araştırıp saçınızın yağlanmasını önlemek için çözümler aşağıda yer almaktadır.

Saçın yağlanmaması için ne yapmalıyız? 

İlk yapmanız gereken saç analiziniz. Bunun için saç uçlarınızdan çok saç diplerinize yani saç derinize dikkat etmelisiniz. Eğer ki yağlı cilt tipine sahipseniz, saçlarınız daha kısa zamanda yağlanır.

Uzun saçlarda yağlanma en çok sık sık saçlarını elleyen, parmaklarıyla sık sık havalandıran insanlarda olur. Bu durumu saç uzmanı, saçlarımı aşırı yıkarak saçlarımın kendi doğal yapını bile yitirmesine sebep olduğu şeklinde açıklıyor.

İlk olarak  tavsiyesi, saçları yalnızca gün aşırı yıkamak olduğunu söyledi.Yağlı saçlardan kurtul2mak için saçlarınızı boyatma yöntemini de kullanabilirsiniz. Böylece her daim canlı, bakımlı ve parlak görünen saçlara sahip olmanız mümkün.

Pudra Dökme Yöntemi
Eski yöntemlerden biri sayılabilecek pudra dökme, ilk bakışta insana garip gelse de gerçekten işe yarayan bir yöntem olduğunu söylemek mümkün. Yağlı saçlarınıza dökeceğiniz bebek pudrası ile tamamen temiz görünen saçlara kavuşabilirsiniz. Başınızı saçlarınızı da öne alarak aşağı doğru eğin, ardından saç diplerinize bebek pudrası dökerek elinizle biraz yedirin ve başınızı kaldırıp saçlarınızı arkaya atın. Kabarık saçlarınızı bir tarak ile hafifçe tarayın. Uygulaması kolay bu yöntem ile 3 dakika içinde saçlarınızın tertemiz göründüğünü fark edeceksiniz. Bu konuda tek bir uyarım var: seçeceğiniz bebek pudrasının kokusuna dikkat edin ve özellikle gül kokulu olanları tercih etmeyin. Hatta kokusuz bir pudra bulabilirseniz onu hemen alın. Aksi halde gün boyu saçlarınızın kokusu sizi rahatsız edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir