Kategori İçeriği: YAŞAM VE DOĞA

Yaşam ve Doğa

Bebekler Neden Ağlar

Bebeğiniz ağlarken ne diyor? Araştırmalar, bebeklerin sıkıntı ve ihtiyaçlarına göre değişik şekillerde ağladıklarını gösteriyor… Acı çektiğinde: Keskin bir feryat, nefes almadan devam eden kısa periyod bir çığlık, içe doğru çekilerek ağlama. Acıktığında: Düşen ve yükselen ses tonuyla kısa ağlama. Bebekler parmaklarını emer, yanaklarına vurur, annesi tarafından kucağa alınıncaya kadar bu ağlamasını kesmez. Yorulduğunda: Uykusu geldiği zaman yumuşak şekilde,… Devamını Oku »

Yemek Hijyeni Nasıl Sağlanır

Yemekleriniz gerçekten hijyenik mi? Evde yemek yemek en sağlıklısı diye düşünüyoruz çünkü malzeme de bizden pişirmek de… Peki yemek hazırlarken yeterince hijyenik olduğunuzdan emin misiniz? Öneri 1: Hazırlığa başlamadan önce mutfak tezgahınızı temizleyici ile silin, işiniz bitince de bunu tekrarlayın. Öneri 2: Et için ayrı, meyve sebze için ayrı kesme tahtaları kullanın. Öneri 3: Bakteri oluşumunu önlemek için… Devamını Oku »

Restoran Yemek Kuralları

Yemek kurallarına dikkat edin Yeni girdiğiniz ortamlarda yemek yerken, küçük talihsizlikler yaşayabiliriz. Bu gibi durumları önlemek için, işte yemek yemenin on temel kuralı! 1- Sandalyenizde dik oturun ve masaya dirseklerinizi dayamayın. 2- Bıçak sağ, çatal sol elle tutulur. Kesme işlemi sırasında işaret parmak, bıçağın ters tarafına baskı yapacak şekilde koyulur.  3- Kullandığınız çatal, kaşık ve… Devamını Oku »

Portakallı Cheescake Tarifi

Türk mutfağına ait olmasa da kısa zamanda çoğu insanın beğenisini kazanan bir kek çeşidi. Peynir ve portakalın muhteşem uyumu. Malzemeler: 180 gr. vanilyalı bisküvi (iyice ezilmiş, un haline getirilmiş) 90 gr. tereyağı (eritilip, ılıtılmış olacak) Üzeri için: 340 gr. tuzsuz krem peynir 185 gr. toz şeker 2 çay kaşığı rendelenmiş portakal kabuğu 2 adet yumurta 1… Devamını Oku »

MANZARA RESİMLERİ

En Güzel Manzara Resimlerini sizler için bir araya getirdik. Bir birinden özel çekilmiş fotoğrafların yanı sıra yağlı boya manzara resimleri burada. Orman manzara resimleri, göl manzara resimleri, deniz manzara resimleri, dağ manzara resimleri, kış manzara resimleri gibi birçok fotoğraf ve resim mevcut. Resimlerin büyük hallerini bilgisayarınıza kaydederek görebilirsiniz. Resimler yüksek kaliteli fotoğraflardan seçilmiştir. Boyutları büyük… Devamını Oku »