Kategori İçeriği: Biyografi

Biyografi kimdir hayatı hakkında bilgi

ATATÜRK RESİMLERİ

Atatürk portresi önden bakış Atatürk portresi yandan bakış Atatürk portresi üniformalı Atatürk sola bakarken Atatürk eşiyle birlikte Atatürk Eşi Latife Hanımla Atatürk mayolu Atatürk deniz kenarında Atatürk cephede at üstünde Atatürk ata binerken Atatürk hayvan sevgisi Atatürk kahve içerken Atatürk trende Atatürk salıncakta gülerken Atatürk çocuklarla Atatürk çocuk severken Atatürk ve çocuk Atatürk özel resim

Eriğin (prune)yararları faydaları zararları

Erik (prune) : Gülgillerden beyaz çiçekli bir ağacın yemişidir. Erik, çoğu ceviz büyüklüğünde, kabuğu ince, sarıdan kırmızıya ve mora kadar türlü renkte, tadı mayhoş veya tatlı, etli, sulu tek ve sert çekirdekli bir yemiştir. B vitamini bakımından zengindir. Faydası : Sinirleri kuvvetlendirir. Zihin yorgunluğunu giderir. Kabızlığı giderir. İdrar söktürür ve vücudun rahatlamasını sağlar. Karaciğer şişliğini… Devamını Oku »

Eğreltiotunun (nepkrodium filixmas)yararları faydaları zararları

Eğreltiotu (nepkrodium filixmas) : Eğreltiotugillerden; kumlu yerlerde yetişen bir cins bitkidir. Çok çeşidi vardır. Boyu 120 cm. kadardır. Kökü kalındır. Dışı siyahi, içi beyazdır. Zehirlidir. Tavsiye edilen miktarı aşmamak gerekir. Hekimlikte erkek eğreltiotu kullanılır. Gebeler ve kansızlar kullanamaz. Faydası : Bağırsak solucanları ve tenyaları düşürür. Memeli basur ve variste de faydalıdır.

Çobançantasının (çobankesesi)yararları faydaları zararları

Çobançantası (çobankesesi) : Turpgillerden, bir çeşit yaban bitkisidir. Meyveleri, torbaya benzer. Yaprakları rozet şeklinde olup, demet görünümündedir. Çiçekleri beyazdır. Yaz aylarında toplanıp, kurutulur. Faydası : Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Ağrıları giderip, vücuda rahatlık verir. Burun kanamalarını durdurur.

Gece Yolcuları Uğur kimdir hayatı hakkında bilgi biyografisi

UĞUR ARSLANTÜRKOĞLU (Ritm gitar—Back vokal) İstanbul’da doğdu. Trakya Ünv. Makine Mühendisliği mezunu. Müziğe Üniversite öğrenimi sırasında başladı. Klasik, Akustik ve Elektro Gitar çalıyor. Grubun kuruluşundan önce değişik solistlere back vokal yaptı. Profesyonel olarak bar programları yaptı ve çeşitli gruplarda gitar çaldı. 1993 yılında gurubun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana GECE YOLCULARI ile müzik… Devamını Oku »