Kategori İçeriği: Önemli Günler

Önemli Günler Ve Haftalar

Öğretmenler Gününün Önemi

24 Kasım 1981 gününde günümüze kadar her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenlik sıfatını kabul ettiği güne denk gelen bugün canımız kanımız öğretmenlerimiz bir farklı kendilerini özel ve değerli hissederler. 24 Kasım günü belki de öğretmenlerimize şükranlarımızı sunacağımız en güzel gün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bizler biliyoruz ki her çocuk… Devamını Oku »

Aşure Gününün Anlam Ve Önemi

AŞURE GÜNÜ İslam âlemin de Hicri Yılbaşı ve Muharrem ayı sevinci yaşanıyor. Yaklaşmakta olan bu mübarek ay ile birlikte 2016 yılı Aşure Günü’nün hangi güne denk geldiğini bilmeyenler için sizinle paylaşmak istedim. Muharrem ayının 10. günü ihya ettiğimiz bu kutlu gün, 11 Ekim 2016 yılı Salı gününe denk gelmektedir. Aşure günü nedir? Neden Muharrem ayında… Devamını Oku »

8 Mayıs Pazar Anneler Günü

Anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel bir gün olduğunu biliyoruz. Anneler Günü her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanılmaktadır. Her annenin evladı da o güne özel annelerine jestler, planlar, hediyeler, yemekler vs. hazırlamaktadırlar. Sürpriz hediye almak yerine annenize sorarak da eksik bir eşyası vs. varsa onu da almanız en… Devamını Oku »

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİ

8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 129 kadın işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000’i aşkın kişi katıldı. 26 – 27… Devamını Oku »

Dünya Felsefe Günü

23 Kasım Dünya Felsefe Günü, Dünya felsefe gününün önemi, dünya felsefe günü kutlaması, dünya felsefe günü tarihi ve daha fazlası burada.   UNESCO nezdinde kabul edilip 2002 yılından bu yana kutlanan Dünya Felsefe Günü 23 Kasım tarihinde Türkiye Felsefe Kurumu ve Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle Eğitim Bilimleri Fakültesi Hasan-Âli Yücel Salonu’nda kutlanacak. Etkinlikle… Devamını Oku »