Yerli Otomobilin Markası Adı İsmi Ne Olacak


Yerli yabancı geniş kitlelerin beğenisini kazanan tasarımları ve özellikleri ile piyasaya çıkacağı günün iple çekildiği yerli otomobiller için marka belirleme çalışmaları devam etmekte. Şuanki adıyla TOGG isimli yerli otomobil projesinin CESO’su Mehmet Gürcan Karakaş 2020 yılı içinde projeye hangi adın verileceğinin yapılacak yarışmalar ve anketlerle belirleneceğini söyledi.
Araçların çok beğenilen tasarımlarında Türk ve Anadolu kültüründen izler bulunuyor, aynı şekilde Türk`ün gücünü dayanıklılığını yansıtacak bir marka belirlenmek isteniyor. Dünyanın her köşesinde kolaylıkla akılda kalacak bir isim olabilmesi için geniş kapsamlı bir çalışma yapılacak. Yaklaşık olarak 150 isim üzerinde çalışılıyor. Üzerinde çalışılan isimlerin bütün dillerde bir karşılığının olup olmadığı karşılığı varsa ne anlama geldiği ile ilgili titiz çalışmalar yapılıyor.


Mehmet Gürcan Karakaş`ın yerli otomobilin marka çalışması ile ilgili yaptığı açıklamalarla ilgili videoyu aşağıda bulabilirsiniz

Aracın 5 ayrı modelinin marka kısımlarında üretici firma TOGG’un logosu yer alıyordu. Buna dayanarak yeni otomobilin adının TOGG olduğu düşünülüyor. Ancak henüz üretici firma TOGG tarafından resmi bir açıklama yapılmadığı için yerli otomobilin adıyla ilgili henüz net bir bilgi veremiyoruz. TOGG tarafından konuya ilişkin bir açıklama yapılması halinde aracın adını sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir